Praha bude hostit vědce zkoumající vnitrobuněčné membrány rostlin

   

Laboratoř buněčné biologie vás zve na konferenci nazvanou 20th European Network for Plant Endomembrane Research meeting. Akce proběhne v Praze 12.–15. září 2017. Registrujte se do 11. srpna!

Hlavním cílem setkání je dát doktorským studentům a postdoktorandům z oboru biologie rostlinných endomembrán možnost prezentovat svou práci. Důležitou roli budou mít také vedoucí vědeckých skupin, kteří představí jednotlivé laboratoře a zapojí se do diskusí.

   

Konferenci organizuje doktor Viktor Žárský a jeho výzkumný tým, zahrnující vědce z našeho ústavu i z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Tato skupina úspěšně studuje exocytózu, polární růst buněk, buněčnou morfogenezi a příbuzná témata. Výsledky její práce pravidelně otiskují prestižní časopisy specializované na rostlinnou biologii.

Pokud přijedete do Prahy, můžete se tedy těšit na mnoho zajímavých vědeckých informací a rovněž na inspirující diskuse s kolegy z celé Evropy.

   

Termín pro registraci je 11. srpna 2017. Další podrobnosti o konferenci najdete na https://www.enper2017.org/. Můžete také kontaktovat doktora Viktora Žárského nebo doktora Ivana Kulicha (zarsky@ueb.cas.cz, ivan.kulich@natur.cuni.cz).

   

Špička rostoucí pylové láčky. Snímek z transmisního elektronového mikroskopu.