Festival vědy 2017

   

Festival vědy, to je každoroční přírodovědná a technická laboratoř pod širým nebem, otevřená všem zvídavým návštěvníkům. V našem stanu budete moci proniknout do tajů rostlinné biologie.

Akce se koná ve středu 6. září 2017 od 8:30 do 18:00 hodin na travnaté ploše mezi Vítězným náměstím a Šolínovou ulicí v Praze 6 – Dejvicích.

   

Uvidíte spoustu moderních technologií, efektních pokusů i zábavných prezentací. Představí se vám jednotlivé fakulty Českého vysokého učení technického a Vysoké školy chemicko-technologické, pražský Dům dětí a mládeže, hasiči, záchranáři, kriminalisté, ale i velké průmyslové firmy nebo ústavy Akademie věd ČR.

Kompletní program najdete na www.festival-vedy.cz.

   

Ilustrační snímek: Náš stan v obležení mladých zájemců o biologii.

   

My vás pochopitelně zveme hlavně k nám – do stanu Ústavu experimentální botaniky AV ČR. V interaktivní expozici tady nahlédnete do úchvatného světa rostlin.

Dozvíte se, jak ovládly souš, a pod mikroskopem prozkoumáte jejich buňky. Zjistíte také, jak neobvykle mohou vypadat běžné rostlinné druhy, když je pěstujeme v laboratoři.

Novinkou bude stanoviště věnované fluorescenci. Ukážeme vám, co všechno v rostlinách – a nejen v nich – září nejrůznějšími barvami, pokud na to posvítíme správným způsobem.

   

Připravili jsme i soutěž o ceny. Kdo správně vyluští naši křížovku, dostane za odměnu malý „rostlinný“ dárek.

   

Těšíme se na vás!