Workshopy pro děti i dospělé

Se začátkem školního roku přichází opět čas na pořádání pravidelných workshopů. Tentokrát ale plánujeme nejen workshopy pro děti, ale i workshopy pro dospělé. 

První workshop pro děti se bude konat na našem ústavu v pražských Lysolajích (Rozvojová 263) v sobotu 19. září 2020 od 10 do 12 hodin. Na programu bude izolace theinu ze zeleného čaje a následné pozorování získaných krystalů pod binokulární lupou. Dále si účastníci budou moci napsat vzkaz neviditelným inkoustem a budou vyrábět obraz z přírodnin.

Pro dospělé (včetně středoškolských a vysokoškolských studentů) se bude konat workshop ve stejný den, 19. září 2020, ale odpoledne od 14 do 16 hodin. Tématem bude pozorování objektů pod binokulární lupou, invertovaným fluorescenčním mikroskopem a špičkovým konfokálním mikroskopem.

Rezervace na oba workshopy přijímá Mgr. Markéta Fílová na e-mailové adrese filova@ueb.cas.cz. Účast na obou z nich je zdarma.

Vzhledem k aktuální situaci ohledně šíření nového koronaviru bude na obou workshopech počet míst omezen, aby bylo možné zajistit bezpečné rozestupy. 

Obraz vytvořený z různých přírodnin.

   


Izolované krystaly theinu pod lupou.

   

Odhalování tajného inkoustu plamenem.