Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace Mgr. Jana Koláře, Ph.D. (kolar@ueb.cas.cz), Ing. Radoslavu Kvasničkovou (kvasnickova@ueb.cas.cz, za výzkumný program Potraviny pro budoucnost Strategie AV21 a Centrum strukturní a funkční genomiky rostlin), nebo rovnou příslušné vědce.

Máte-li zájem o akce pro veřejnost, školní skupiny nebo pedagogy, spojte se s Mgr. Markétou Fílovou (filova@ueb.cas.cz).

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

15.1.2023

Rostlinou na měsíc leden se stává bromélie Billbergia windii. Tato rostlina patří do čeledi broméliovitých (Bromeliaceae).

22.12.2022

K vánočnímu období se pojí celá řada rostlin – například vánoční kaktus, jmelí bílé, nebo třeba pryšec vánoční hvězda. Někteří z nás pěstují ale i bramboříky, z nichž mnohé druhy kvetou během zimního období…

20.12.2022

Začátkem září 2022 navštívili naši šlechtitelskou stanici ve Střížovicích zástupci Spolku jihotyrolských školkařů. Reportáž z jejich cesty zveřejnil odborný měsíčník Obstbau-Weinbau.

20.12.2022

V listopadu 2022 jsme informovali o nové látce, která zvyšuje odolnost i výnosy plodin a nezatěžuje životní prostředí. Zpráva se objevila v mnoha médiích – včetně hlavního zpravodajství ČT.

13.12.2022

Antonio Pavičić a Markéta Fuksová byli první badatelé, jejichž výzkum finančně podpořil Nadační fond Jaroslava Tupého. Na podzim 2022 seznámili vědce z našeho ústavu s výsledky svých projektů.

13.12.2022

Šlechtitelskou stanici našeho ústavu navštívil 30. listopadu 2022 prezident Odrůdového úřadu Společenství spolu s dalšími hosty. Tento úřad chrání duševní vlastnictví šlechtitelů na celém území EU.

Syndicate content