Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace Mgr. Jana Koláře, Ph.D. (kolar@ueb.cas.cz), Ing. Radoslavu Kvasničkovou (kvasnickova@ueb.cas.cz, za výzkumný program Potraviny pro budoucnost Strategie AV21 a Centrum strukturní a funkční genomiky rostlin), nebo rovnou příslušné vědce.

Máte-li zájem o akce pro veřejnost, školní skupiny nebo pedagogy, spojte se s Mgr. Markétou Fílovou (filova@ueb.cas.cz).

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

14.5.2024

Historicky první Setkání mladých vědeckých pracovníků Ústavu experimentální botaniky AV ČR se konalo na Lovecké chatě v Horce nad Moravou 24.–26. dubna 2024.

14.5.2024

Čtvrtého května 2024 zemřel ve věku 82 let náš dlouholetý kolega, chemik Jan Hanuš.

5.5.2024

Po dvou letech se budou konat akce v rámci Dne facinace rostlinami. Náš ústav se bude účastnit dvou následujících akcí.

5.5.2024

Ve dnech 30.5.-1.6.2023 se na Výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech bude konat osmý ročník Veletrhu vědy. Tato akce je největší populárně naučnou akcí pořádanou v České republice, která představí více než 100 stánků ze světa všech možných vědních oborů (například přírodních, technických, humanitních a společenských věd). A náš ústav nebude se svou expozicí chybět.

25.4.2024

Moldavští vědci se od českých kolegů učí, jak měřit aktivitu velkého počtu genů v různých částech rostliny. Projekt, který je součástí rozvojové pomoci OSN, pomůže bojovat s vážnou chorobou rajčat.

22.4.2024

Na nalezení proteinového „převozníka“, který dopravuje rostlinné hormony brassinosteroidy z vnitřku buňky ven, se podílel Miroslav Kvasnica z Laboratoře růstových regulátorů.

Syndicate content