Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace RNDr. Jana Koláře, Ph.D. (kolar@ueb.cas.cz), příslušné vědce, nebo tajemnici ústavu Dr.rer.nat.Ing. Helenu Plchovou (plchova@ueb.cas.cz).

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

29.11.2019

Jak se vyvinul důmyslný systém, který ovlivňuje růst rostlin a jejich reakce na podněty? A jak se v evolučním „dávnověku“ transportoval klíčový rostlinný hormon auxin? Odpovědi hledali naši biologové.

29.11.2019

Firma Clarivate Analytics zveřejnila každoroční seznam nejčastěji citovaných badatelů. Docent Ondřej Novák, náš expert na analýzu rostlinných hormonů, se v něm po loňské premiéře umístil již podruhé.

28.11.2019

Ústav experimentální botaniky AV ČR vydává už od roku 1959 vědecký časopis Biologia Plantarum. Šedesát let jeho existence jsme si připomněli 5. listopadu 2019.

25.9.2019

Hrách se stal další plodinou s přečteným genomem, tedy kompletní dědičnou informací. Tento vědecký úspěch zaujal mnoho českých médií. Jistě i proto, že se na něm podíleli naši biologové z Olomouce.

23.9.2019

Nedaleko Turnova leží šlechtitelská stanice našeho ústavu, která vytváří odrůdy jabloně odolné proti chorobám. Reportáž o práci zdejších odborníků přinesl Český rozhlas Sever v pořadu Planetárium.

20.9.2019

Vyšlechtit kvalitnější a odolnější odrůdy pšenice bude v budoucnu snazší – díky výzkumu planých druhů z jejího příbuzenstva. Ten probíhá na našem olomouckém pracovišti a nyní přinesl zásadní výsledky.

Syndicate content