Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinecatueb [dot] cas [dot] cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filovaatueb [dot] cas [dot] cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

13.3.2017

Zůstaneme v Asii, ale pro změnu zamíříme do Číny, v níž má svoji domovinu další exotické ovoce vyžadující tropické klima. Napovíme, že jeho tvar bývá oválný až mírně srdčitý. Zralé plody vážící asi dvacet gramů se barví do červena nebo červenorůžova, na svém povrchu mají hrubou texturu a uvnitř skrývají jedinou pecku…

15.2.2017

V Olomouci začala fungovat první Aplikační laboratoř v České republice, která pomáhá šlechtitelům. Podívejte se na naše video!

7.2.2017

Tentokrát se podíváme na jedno exotické ovoce. Vzhledem by nám mohlo připomínat žluté blumy, i když oproti našim blumám je poněkud protáhlejšího tvaru. Ještě napovíme, že se pěstuje nejlépe ve středomořském nebo subtropickém klimatu s několika chladnými měsíci v roce…

27.1.2017

Dne 9.2.2017 od 13-ti hodin proběhne na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v posluchárně zoologie (Praha 2, Viničná 7, 2. patro) celostátní seminář k 85. narozeninám Doc. Ing. Jana Krekuleho, DrSc. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

14.1.2017

Právě běží možnost přihlašování na hudební festival A-fest konaný v Průhonickém parku. Jste-li zaměstnanci některého z ústavů Akademie věd České republiky a máte-li svoji hudební skupinu, neváhejte a přihlaste se do 15.2.2017.

12.1.2017

Olomoučtí vědci vyvinuli unikátní metodu izolace genů rostlin

Syndicate content