Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace Mgr. Jana Koláře, Ph.D. (kolar@ueb.cas.cz), Ing. Radoslavu Kvasničkovou (kvasnickova@ueb.cas.cz, za výzkumný program Potraviny pro budoucnost Strategie AV21 a Centrum strukturní a funkční genomiky rostlin), nebo rovnou příslušné vědce.

Máte-li zájem o akce pro veřejnost, školní skupiny nebo pedagogy, spojte se s Mgr. Markétou Fílovou (filova@ueb.cas.cz).

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

22.9.2022

Od 31. října do 6. listopadu 2022 se bude konat Týden Akademie věd ČR. V jeho rámci proběhnou na našem ústavu Dny otevřených dveří a další akce. Program máme pestrý a věříme, že se vám bude líbit.

16.9.2022

Zemědělství dnes bojuje s klimatickými změnami, vysokou cenou hnojiv i dalšími problémy. Jak může s jejich řešením pomoci věda? O tom mluvil Jaroslav Doležel v rozhovorech pro dva ekonomické magazíny.

16.9.2022

Za zářijovou Rostlinou s příběhem se vypravíme do hor…

9.9.2022

Zajímá se vaše dítě o přírodní vědy a je mu 7–12 let? Pak ho rádi přivítáme v našem kroužku, kde si kluci a děvčata vyzkoušejí práci skutečných vědců.

6.8.2022

K létu neodmyslitelně patří teplé počasí a mnozí z nás si s teplem spojují pobyt na vyhřáté písčité pláži. Jenže písek není jen na pláži, ale také v písčitých pouštích, například na Sahaře. Jistě si vzpomenete, že tato světoznámá poušť se nachází v Africe, ale my se dnes podíváme do „české Sahary“, tedy do jižních Čech…

2.8.2022

Srbská vědkyně, která během doktorského studia působila v naší Laboratoři buněčné biologie, začala nedávno pracovat ve Francii. Nyní získala stipendium organizace EMBO, z čehož máme velikou radost.

Syndicate content