Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinec@ueb.cas.cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filova@ueb.cas.cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

19.2.2019

První březnovou sobotu zveme rodiče a jejich potomky na interaktivní program určený zvídavým dětem. Přijďte si vyzkoušet, jaké je stát se na chvíli vědcem nebo vědkyní!

7.2.2019

V našem ústavu vzniklo nové výzkumné centrum. Na špičkové úrovni studuje, jak se rostliny brání proti suchu, původcům chorob a jiným stresům. Získané poznatky pomohou při šlechtění odolnějších plodin.

5.2.2019

V Galerii Věda a umění AV ČR se od 8. února do 12. dubna 2019 koná výstava Nature–Future: Rostliny budoucnosti. Představí vám úsilí vědců (včetně těch z našeho ústavu) o zajištění dostatku potravin.

8.1.2019

Děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pravidelně uděluje ceny nejlepším fakultním absolventům a vědcům. Jedním z oceněných za rok 2018 je i Juraj Sekereš z naší Laboratoře buněčné biologie.

14.12.2018

V prosinci 2018 jsme u nás přivítali doktorku Karin Metzlaff, ředitelku European Plant Science Organisation. Tato organizace usiluje o lepší komunikaci mezi rostlinnými biology, politiky a veřejností.

13.12.2018

Vědci z Centra regionu Haná vyzvali premiéra Babiše a další politiky, aby se v souladu s vývojem vědeckého poznání zasadili o změnu evropské legislativy, která se týká geneticky upravených rostlin.

Syndicate content