Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace Mgr. Jana Koláře, Ph.D. (kolar@ueb.cas.cz), Ing. Radoslavu Kvasničkovou (kvasnickova@ueb.cas.cz, za výzkumný program Potraviny pro budoucnost Strategie AV21 a Centrum strukturní a funkční genomiky rostlin), nebo rovnou příslušné vědce.

Máte-li zájem o akce pro veřejnost, školní skupiny nebo pedagogy, spojte se s Mgr. Markétou Fílovou (filova@ueb.cas.cz).

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

24.6.2022

Náš stánek na Věda Festu byl ve středu 22. června v 10:29 zmíněn ve vysílání ČRo Region.

24.6.2022

V květnovém čísle Letňanských listů vyšla zmínka o naší návštěvě na ZŠ generála Františka Fajtla DFC.

19.6.2022

Rádi bychom Vás pozvali na Věda Fest, který se bude konat ve středu 22. června od 8:30 do 18:30 na travnaté ploše na Kulaťáku v pražských Dejvicích. Na našem stánku se můžete těšit na rostliny pěstované na živných médiích, prohlédnete si pylová zrna pod mikroskopem a ukážeme Vám barvy květů tak, jak je vidí včely. Dále pro Vás máme připravenou soutěž v poznávání bylinek o drobné ceny.

17.6.2022

Odrůdy jabloně vyšlechtěné v našem ústavu skvěle uspěly v degustaci plodů, kterou pořádal Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský. Získaly první a třetí příčku i další dvě umístění v elitní desítce.

17.6.2022

Rostlinou na červen se stává orchidej s názvem tořič hmyzonosný (Ophrys insectifera). Jedná se o vytrvalou bylinu, která v České republice patří ke kriticky ohroženým druhům.

15.6.2022

Ústav experimentální botaniky AV ČR vznikl k 1. lednu 1962. Svět rostlin tedy poznáváme už šedesát let. „Kulaté narozeniny“ jsme společně oslavili 14. června 2022.

Syndicate content