Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinecatueb [dot] cas [dot] cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filovaatueb [dot] cas [dot] cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

22.6.2017

Chcete si užít krásu rostlin ve spojení s hudbou a vědou? Pak přijďte v neděli 25. června 2017 do Průhonického parku na multižánrový A-Fest. Zjistíte, že mezi vědci je spousta dobrých muzikantů!

7.6.2017

Zajímá se vaše dítě o přírodní vědy a je mu 7–12 let? Pak ho rádi přivítáme v našem novém kroužku, kde si kluci a děvčata vyzkoušejí práci skutečných vědců.

29.5.2017

V sobotu 10. června 2017 od 19 do 01 hodin se na Vás budeme těšit s naší prezentací v rámci Pražské muzejní noci. Tentokrát se budeme zabývat barvami a vůněmi v rostlinné říši. Budeme se na Vás těšit v Galerii věda a umění v budově Akademie věd na Národní třídě v centru Prahy. Více informací o Pražské muzejní noci zde.

29.5.2017

Všechny návštěvníky Veletrhu vědy, který se koná 8.-10.6.2017 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech, zveme do stánku našeho ústavu, se kterým akci navštívíme ve čtvrtek 8.6.2017 a v pátek 9.6.2017 v čase 10-18 hodin. Těšit se můžete na oblíbenou zahrádku rostlin pěstovaných na živném médiu v baňkách, izolaci DNA nebo na zajímavé experimenty... Interaktivní expozice jistě zaujme i ty nejmenší.

8.5.2017

V Rostlině s příběhem pro další měsíc se podíváme do nitra květů, kde se odehrávají děje zodpovídající za rozmnožování rostlin, a přiblížíme si, jak tyto děje zkoumat v laboratoři… 

4.5.2017

Mezinárodnímu týmu vědců, ve kterém mají významný podíl olomoučtí odborníci z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, v. v. i. (ÚEB),  se po mnohaletém úsilí podařilo získat celou dědičnou informaci ječmene. Obilovina je významná nejen jako krmivo ale také pro výrobu sladových nápojů (piva a whisky).

Syndicate content