Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinecatueb [dot] cas [dot] cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filovaatueb [dot] cas [dot] cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

15.2.2017

V Olomouci začala fungovat první Aplikační laboratoř v České republice, která pomáhá šlechtitelům. Podívejte se na naše video!

7.2.2017

Tentokrát se podíváme na jedno exotické ovoce. Vzhledem by nám mohlo připomínat žluté blumy, i když oproti našim blumám je poněkud protáhlejšího tvaru. Ještě napovíme, že se pěstuje nejlépe ve středomořském nebo subtropickém klimatu s několika chladnými měsíci v roce…

27.1.2017

Dne 9.2.2017 od 13-ti hodin proběhne na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v posluchárně zoologie (Praha 2, Viničná 7, 2. patro) celostátní seminář k 85. narozeninám Doc. Ing. Jana Krekuleho, DrSc. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

14.1.2017

Právě běží možnost přihlašování na hudební festival A-fest konaný v Průhonickém parku. Jste-li zaměstnanci některého z ústavů Akademie věd České republiky a máte-li svoji hudební skupinu, neváhejte a přihlaste se do 15.2.2017.

12.1.2017

Olomoučtí vědci vyvinuli unikátní metodu izolace genů rostlin

30.12.2016

Rostlinou s příběhem na další měsíc bude poloparazit, který mnozí považují za jeden z vánočních symbolů, pod jehož zavěšenými větvičkami se lidé pro štěstí líbají. Tímto poloparazitem není nic jiného, než jmelí bílé (Viscum album).

Syndicate content