Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinec@ueb.cas.cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filova@ueb.cas.cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

17.4.2019

Nechte se fascinovat rostlinami! Prozkoumejte jejich fyziologii, stavbu buněk, evoluci a druhovou rozmanitost – to všechno v příjemném prostředí botanické zahrady v centru Prahy.

3.4.2019

Máte doma mladého badatele či badatelku, které baví přírodní vědy? Pokud ano, nabízíme vám další ze série našich workshopů. Kluci a děvčata si na něm vyzkoušejí práci skutečných vědců.

27.3.2019

Jak pěstujeme rostliny ve sterilních podmínkách neboli in vitro? To si na našem pražském pracovišti nedávno vyzkoušel vědecký redaktor Českého rozhlasu. Poslechněte si jeho reportáž.

22.3.2019

V roce 2012 získal profesor Jaroslav Doležel, odborník na „luštění“ DNA, prestižní Akademickou prémii. Nyní měl závěrečnou přednášku o výzkumu, který mohl díky této prémii šest let financovat.

7.2.2019

V našem ústavu vzniklo nové výzkumné centrum. Na špičkové úrovni studuje, jak se rostliny brání proti suchu, původcům chorob a jiným stresům. Získané poznatky pomohou při šlechtění odolnějších plodin.

8.1.2019

Děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pravidelně uděluje ceny nejlepším fakultním absolventům a vědcům. Jedním z oceněných za rok 2018 je i Juraj Sekereš z naší Laboratoře buněčné biologie.

Syndicate content