Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinec@ueb.cas.cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filova@ueb.cas.cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

11.10.2018

Zveme vás na Dny otevřených dveří, které pořádáme v rámci Týdne vědy a techniky. Letos je mottem Týdne „věda napříč stoletím“. Přijďte se tedy podívat, jak se u nás dříve bádalo a jak pracujeme dnes.

10.10.2018

Odborníci z Ústavu experimentální botaniky AV ČR, Univerzity Palackého a Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum vyvinuli společně se švédskými kolegy unikátní metodu.

8.10.2018

V neděli 14. října 2018 můžete na zámku v Průhonicích nedaleko Prahy zažít odpoledne plné botaniky, tentokrát ve znamení rostlinných semen. Představí se také vědci z našeho ústavu.

3.10.2018

Naše Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum se i letos představí na výstavě Flora Olomouc. Od 4. do 7. října můžete navštívit její stánek a 4. října také přednášku o využití genomiky ve šlechtění.

17.9.2018

Tým naší šlechtitelské stanice zorganizoval koncem srpna 2018 návštěvu švýcarských specialistů z různých odvětví ovocnářství. Akce měla za cíl podpořit obchodní kontakty a propagovat nové odrůdy jabloně vytvořené v ÚEB.

30.8.2018

Zpráva o kompletním „přečtení“ DNA pšenice vzbudila velkou pozornost českých novinářů. Jistě i proto, že na tomto vědeckém průlomu se aktivně podíleli biologové z našeho olomouckého pracoviště.

Syndicate content