Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinec@ueb.cas.cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filova@ueb.cas.cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

11.8.2017

Zpravodajský web iDNES.cz zaujala jablka Opal. Tato odrůda, která vznikla ve šlechtitelské stanici našeho ústavu, slaví úspěchy po celém světě. Oklikou přes zahraničí teď proniká i na český trh.

4.8.2017

Vědecký program Strategie AV21 Potraviny pro budoucnost, který koordinuje profesor Doležel z našeho olomouckého pracoviště, má nové posily. Vstoupil do něj už sedmý ústav Akademie věd ČR.

26.7.2017

Ve čtvrtek 13. července 2017 jsme profesorku Evu Zažímalovou přivítali v Ústavu experimentální botaniky, kde strávila podstatnou část své vědecké kariéry.

3.7.2017

Naše vědce jste už možná potkali na Dnech otevřených dveří nebo na jiné akci pro veřejnost. Víte ale, čemu se věnují, když zrovna nebádají? Přijďte to zjistit do Průhonického parku!

26.6.2017

Nakladatelství Academia vydalo novou brožuru z edice Věda kolem nás. Autory jsou naši odborníci, kteří se zabývají fytoremediacemi – čištěním životního prostředí za pomoci rostlin.

26.6.2017

Na letošním Veletrhu vědy a výzkumu, který pořádala Univerzita Palackého, se v olomoucké Pevnosti poznání představil také Ústav experimentální botaniky AV ČR.

Syndicate content