Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinec@ueb.cas.cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filova@ueb.cas.cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

16.11.2017

Zajímá vás kvalita potravin, plýtvání jídlem, genetické modifikace nebo netradiční zdroje výživy? Pak vám doporučujeme záznamy přednášek, které na tato témata zazněly během Týdne vědy a techniky 2017.

14.11.2017

Týden.cz přinesl rozhovor s profesorem Jaroslavem Doleželem, vedoucím našeho Centra strukturní a funkční genomiky rostlin. Přečtěte si, jak může moderní věda pomáhat v boji s hladem.

13.10.2017

Houba drobnička skvrnitá způsobuje fomové černání stonků řepky. Naši vědci nyní objevili, že drobnička produkuje rostlinné hormony cytokininy, a zmapovali jejich syntézu, přeměny i odbourávání.

11.10.2017

Náš ústav otevřel 5. října 2017 šlechtitelskou stanici ve Střížovicích, která prošla výraznou modernizací. Odborníci zde šlechtí jabloně odolné vůči vážným houbovým chorobám.

5.10.2017    

RNDr. František Pospíšil, DrSc., bývalý ředitel ÚEB

4.10.2017

V roce 1967 začal náš ústav vydávat první mezinárodní časopis, který byl určen výhradně pro články o výzkumu fotosyntézy. Jeho půlstoletí oslavíme 23. října 2017.

Syndikovat obsah