Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinec@ueb.cas.cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filova@ueb.cas.cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

19.1.2018

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) uspořádal velkou degustaci jablek ze sklizně 2017. U 43 odrůd se hodnotila jejich chuť, vůně, konzistence, šťavnatost a další vlastnosti.

4.1.2018

Náš kroužek, v němž si mohou děti vyzkoušet práci skutečných vědců, měl na podzim 2017 velký úspěch. Proto bude pokračovat i ve druhém pololetí školního roku. Nové zájemce přijímáme do 2. února 2018!

15.12.2017

Vám všem, kdo jste letos na internetu sledovali naši práci nebo jste navštívili některou z našich akcí, děkujeme za přízeň v roce 2017. A přidáváme malý dárek – hru, která potěší děti i dospělé.

14.12.2017

Život by neexistoval bez membrán oddělujících buňky od okolí či různé prostory uvnitř buněk. Výzkum membrán je proto velmi důležitý. Vědci, kteří se mu věnují, se u nás sešli na neformální konferenci.

12.12.2017

Akademie věd ČR klade čím dál větší důraz na využití vědeckých poznatků v praxi. Náš ústav měl tu čest seznámit účastníky Akademického sněmu s jedním příkladem – programem šlechtění jabloně.

5.12.2017

Vědci z naší olomoucké laboratoře analyzují DNA banánovníků, aby pomohli vyšlechtit odrůdy odolné vůči chorobám. Česká televize informovala o tomto výzkumu v hlavních zprávách i v magazínu Věda 24.

Syndikovat obsah