Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace Mgr. Jana Koláře, Ph.D. (kolar@ueb.cas.cz), Ing. Radoslavu Kvasničkovou (kvasnickova@ueb.cas.cz, za výzkumný program Potraviny pro budoucnost Strategie AV21 a Centrum strukturní a funkční genomiky rostlin), nebo rovnou příslušné vědce.

Máte-li zájem o akce pro veřejnost, školní skupiny nebo pedagogy, spojte se s Mgr. Markétou Fílovou (filova@ueb.cas.cz).

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

9.7.2020

Náš ústav od září 2019 do června 2020 pořádal již třetím rokem dětský kroužek, ve kterém se děti seznamovaly s rostlinnou biologií. Kroužek kladl velký důraz na to, aby si děti vše vyzkoušely a pochopily a zároveň se u toho i dobře bavily. Připravili jsme pro Vás krátkou fotoreportáž, co děti v průběhu tohoto školního roku dělaly.

27.6.2020

Asi jste už někdy na zahradě viděli macešky a kochali jste se jejich různobarevnými květy. Jejich variabilita (neboli různorodost) dokáže být úctyhodná. Rostlinou s příběhem na měsíc červenec ale nebudou macešky, tedy pěstované druhy violek (rod Viola), ale volně rostoucí violka trojbarevná (Viola tricolor).

17.6.2020

Všechno nejlepší k narozeninám přejí doktorce Opatrné kamarádi a kolegové z Ústavu experimentální botaniky.

10.6.2020

Náš ústav založil nadační fond pojmenovaný na počest významného biologa a šlechtitele doktora Jaroslava Tupého. Cílem fondu je podporovat výzkum studentů a mladých vědců v oboru rostlinné biologie.

1.6.2020

Doktor Jan Petrášek byl hostem pořadu Studio 6, který vysílá Česká televize. Mluvil o nejnovějším objevu, na němž se podílel jeho tým, o tom, že geny nejsou všechno, i o radosti z mikroskopování.

30.5.2020

Obnovujeme rubriku "Rostlina s příběhem". Červnovou rostlinou se stává pivoňka. Podívejme se detailněji na vývoj jejích květů...

Syndikovat obsah