Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace Mgr. Jana Koláře, Ph.D. (kolar@ueb.cas.cz), Ing. Radoslavu Kvasničkovou (kvasnickova@ueb.cas.cz, za výzkumný program Potraviny pro budoucnost Strategie AV21 a Centrum strukturní a funkční genomiky rostlin), nebo rovnou příslušné vědce.

Máte-li zájem o akce pro veřejnost, školní skupiny nebo pedagogy, spojte se s Mgr. Markétou Fílovou (filova@ueb.cas.cz).

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

29.11.2022

Akademie věd ČR uděluje významným vědeckým osobnostem titul doktor věd, zkráceně DSc. V říjnu 2022 jej získala doktorka Helena Štorchová, vedoucí naší Laboratoře reprodukce rostlin.

25.11.2022

Rostlinný genetik a držitel ceny Česká hlava profesor Jaroslav Doležel převzal 13. září 2022 z rukou rektora Mendelovy univerzity v Brně čestný vědecký titul doctor honoris causa.

24.11.2022

Z laboratoře až do obchodu a na pole. Vědci z Laboratoře růstových regulátorů, společného pracoviště našeho ústavu a Univerzity Palackého v Olomouci, připravili nový, vysoce účinný stimulátor růstu rostlin.

23.11.2022

Věda je moderní obdoba zámořských objevitelských plaveb. Když začínáte pracovat na výzkumném projektu, vyplouváte do neznámých vod. Čeká vás tvrdá práce a mnoho záludných překážek. Máte ovšem velkou šanci, že na cestě objevíte něco nového. Někdy pár ostrovů nebo kousek pobřeží, jindy celé kontinenty.

Svět rostlin je stejně zajímavý jako třeba říše zvířat nebo hlubiny vesmíru. Pojďte se tedy podívat, kam v něm „dopluli“ vědci z našeho ústavu.

Zde vám nabízíme výběr důležitých zpráv z poslední doby. Více jich najdete v jednotlivých podrubrikách.

21.11.2022

Dne 18. listopadu 2022 nás bohužel navždy opustil docent Jan Krekule – vědec, popularizátor vědy, pedagog, neúnavný organizátor a skvělý přítel, který svůj profesní život spojil s naším ústavem.

17.11.2022

Rostlinou na tento měsíc je tomel japonský (Diospyros kaki). Jedná se o subtropický ovocný strom, jehož plody se prodávají pod obchodním názvem kaki…

Syndikovat obsah