Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinec@ueb.cas.cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filova@ueb.cas.cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

19.4.2018

Odborníci z Olomouce vyvinuli sloučeniny, které dokáží ochránit lidskou kůži před účinky UV záření. Odvodili je od kinetinu – jednoho z cytokininů, tedy rostlinných hormonů ovlivňujících dělení buněk.

9.4.2018

Magazín Česká věda informuje o práci Akademie věd ČR. Díl z dubna 2018 vás zavede i k nám do Prahy-Lysolají. Filmaře tu zajímalo, jak rostlinné hormony souvisejí s vývojem šetrnějších herbicidů.

26.3.2018

Hledání kódu života. Tak se jmenuje nová část expozice v Pevnosti poznání, kterou ve spolupráci s tímto interaktivním muzeem vědy připravilo olomoucké pracoviště našeho ústavu.

13.3.2018

První aplikační laboratoř Akademie věd ČR, propojující české vědce se šlechtiteli a zemědělskou sférou, slaví rok od svého vzniku. A rozhodně má co oslavovat – o její služby je mimořádně velký zájem.

5.3.2018

Kolegové a rodina profesora Beneše pokřtili v Praze knihu o jeho životě i práci. Je nám ctí, že jsme mohli jako ústav podpořit vydání publikace, kterou si tato zajímavá osobnost rozhodně zaslouží.

15.2.2018

Česká edice známého populárně-vědeckého magazínu otiskla v čísle listopad–prosinec 2017 komerční prezentaci našeho ústavu. Čtenáři se tak dozvěděli, na jakých hlavních tématech pracujeme.

Syndikovat obsah