Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinec@ueb.cas.cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filova@ueb.cas.cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

20.9.2017

V našem ústavu pracují kromě vědců a studentů vysokých škol také středoškoláci. A často velmi úspěšně. Příkladem je Tereza Kozáková, která se svým výzkumem uspěla v českých i mezinárodních soutěžích.

14.9.2017

Tak se ptá v titulku svého článku populárně-vědecký web 21. století, který píše o práci našich biologů z olomouckého Centra strukturní a funkční genomiky rostlin.

14.9.2017

Neděli 15. října 2017 můžete strávit velmi příjemně – objevováním barev, vůní a chutí rostlin v zámku nedaleko Prahy.

11.9.2017

Představujeme moderní mikroskopické pracoviště našeho ústavu

1.9.2017

Z elitního německého Ústavu Maxe Plancka pro výzkum šlechtitelství rostlin v Kolíně nad Rýnem přechází celá vědecká skupina do laboratoře našeho ústavu, kterou řídí profesor Jaroslav Doležel.

25.8.2017

Britští vědci vyvinuli novou vakcínu proti dětské obrně. Zajímavé je, že ji „pěstují“ v tabáku. Jak se to dělá, přiblížil divákům televizního programu ČT24 doktor Tomáš Moravec.

Syndikovat obsah