Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinec@ueb.cas.cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filova@ueb.cas.cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

17.6.2019

Skvělý úspěch se podařil Lukáši Maryškovi z naší Laboratoře patofyziologie rostlin. Stal se národním vítězem soutěže FameLab a reprezentoval pak českou vědu i na celosvětové přehlídce v Anglii.

14.6.2019

Naše šlechtitelská stanice vytváří odrůdy jabloně odolné proti závažným chorobám. V roce 2017 byla rozsáhle modernizována. Nové pěstitelské technologie již přinášejí hmatatelné výsledky.

13.6.2019

Vztahy mezi rostlinami a jejich hmyzími opylovači, to jsou příběhy spolupráce a komunikace, ale někdy také lstí a úskoků. Pokud se chcete dozvědět víc, přijďte 23. června 2019 do Průhonického parku!

13.6.2019

V České republice ojedinělou laboratoř pro sekvenování DNA rostlin, tedy pro čtení jejich dědičné informace, vybudovalo Centrum regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum.

5.6.2019

Česká věda, videomagazín Akademie věd České republiky, přinesl v červnu 2019 reportáž z našeho genomického centra v Olomouci. Týká se tématu, které je dnes velice aktuální.

7.5.2019

Pranav Sahu z našeho olomouckého pracoviště byl v Indii oceněn za výzkum reakcí rostlin na změny klimatu. Se svou prací získal druhé místo na sympoziu Evropské organizace pro molekulární biologii (EMBO).

Syndikovat obsah