Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinec@ueb.cas.cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filova@ueb.cas.cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

15.6.2018

Česká společnost experimentální biologie rostlin letos poprvé udělila Cenu ČSEBR pro mladého vědce či vědkyni, kteří dosáhli špičkových odborných výsledků. Cenu získal doktor Jan Fíla z našeho ústavu.

17.5.2018

Ve středu 9. května 2018 vyhlásil časopis Živa ceny za nejlepší články minulého roku. Jednu získal i seriál Nové poznatky v genetice rostlin, jehož autory jsou vědci z našeho olomouckého pracoviště.

4.5.2018

Rozhlasový Magazín Leonardo se 25. dubna 2018 věnoval geneticky upraveným plodinám. Doktor Moravec mluvil v pořadu o současné situaci kolem GMO rostlin i o vyhlídkách do budoucna.

4.5.2018

Šlechtitelská společnost Selgen každoročně vyhlašuje soutěž pro studentské práce z oboru genetiky, šlechtění a pěstování polních plodin. Na „stříbrné“ příčce se letos umístil doktor Jan Fíla.

4.5.2018

Filmovou projekci, vyhlášení ceny i přednášku nabídla sekce Potraviny pro budoucnost návštěvníkům mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů AFO, který se konal v Olomouci 24.–29. dubna 2018.

19.4.2018

Odborníci z Olomouce vyvinuli sloučeniny, které dokáží ochránit lidskou kůži před účinky UV záření. Odvodili je od kinetinu – jednoho z cytokininů, tedy rostlinných hormonů ovlivňujících dělení buněk.

Syndikovat obsah