Vítejte na stránkách pro veřejnost a novináře

Myslíte si, že moderní věda je příliš složitá a nepochopitelná? A že její objevy nemají žádné praktické využití? Pak jste tady správně. Zde vás totiž vyvedeme z omylu.

V této sekci vám ukážeme, čím je náš výzkum zajímavý i užitečný. Zprávy jsou stručné, srozumitelné, ověřené – prostě věda z první ruky, přímo od profesionálů.

Pokud jste novinář(ka) a některé téma vás zaujme, kontaktujte pro další informace příslušné vědce, vědeckého tajemníka (RNDr. Jan Martinec CSc., martinec@ueb.cas.cz), nebo Mgr. Markétu Fílovou: filova@ueb.cas.cz.

Na této stránce přinášíme odkazy na nejnovější příspěvky z celé sekce Pro veřejnost a novináře. Mnohem více jich najdete v jednotlivých rubrikách.

Poslední novinky z Ústavu experimentální botaniky

11.12.2018

Máte doma zvídavého potomka, kterého baví přírodní vědy? Pokud ano, nabízíme vám další ze série našich workshopů. Kluci a děvčata si na něm vyzkoušejí práci skutečných vědců.

6.12.2018

Společnost Clarivate Analytics zveřejnila seznam nejčastěji citovaných badatelů za rok 2018. Máme velkou radost, že jedním z nich je i Ondřej Novák – náš odborník na analýzu rostlinných hormonů.

30.11.2018

Think-tank IDEA analyzoval citační ohlas českých patentů. Počet citací totiž vypovídá o užitečnosti patentu pro další vývoj technologií. Náš ústav obsadil v tomto hodnocení skvělou třetí příčku.

29.11.2018

Profesor Doležel převzal 25. listopadu 2018 prestižní Národní cenu vlády Česká hlava. Získal ji nejen za své úspěchy při „luštění“ DNA, ale také za vytrvalou snahu o využití vědeckých objevů v praxi.

22.11.2018

Nejvyšší vědecké vyznamenání v Česku – Národní cenu vlády Česká hlava – poprvé získá vědec od nás z Ústavu experimentální botaniky AV ČR. Je jím olomoucký rostlinný genetik profesor Jaroslav Doležel.

21.11.2018

Tým našich vědců se stal součástí Biotechnologického národního centra kompetence pro genotypování rostlin. To má za úkol propojit výzkum v oboru rostlinných biotechnologií se šlechtitelskými firmami.

Syndikovat obsah