Co je u nás nového?

Čtením DNA proti hrozbě hladu

V roce 2012 získal profesor Jaroslav Doležel, odborník na „luštění“ DNA, prestižní Akademickou prémii. Nyní měl závěrečnou přednášku o výzkumu, který mohl díky této prémii šest let financovat.

Krása semen

V sobotu 30. března 2019 zveme vás a vaše potomky na interaktivní přírodovědný program pro děti. Společně budeme odhalovat překvapivá tajemství rostlinných semen.

Kdo si hraje, nezlobí…

První březnovou sobotu zveme rodiče a jejich potomky na interaktivní program určený zvídavým dětem. Přijďte si vyzkoušet, jaké je stát se na chvíli vědcem nebo vědkyní!

Nature–Future: Rostliny budoucnosti

Nature–Future: Rostliny budoucnostiNature–Future: Rostliny budoucnostiNature–Future: Rostliny budoucnostiNature–Future: Rostliny budoucnostiNature–Future: Rostliny budoucnosti

   
Co spojuje ruského biologa Vavilova (1887–1943) s dnešními „luštiteli genů“? Snaha uchovat genetickou rozmanitost plodin, porozumět jí a využít ji pro šlechtění nových odrůd. Víc se dozvíte na výstavě, z jejíž vernisáže jsou tyto snímky.
Foto: Jan Kolář.

Centrum EXBIO se představuje

V našem ústavu vzniklo nové výzkumné centrum. Na špičkové úrovni studuje, jak se rostliny brání proti suchu, původcům chorob a jiným stresům. Získané poznatky pomohou při šlechtění odolnějších plodin.