Co je u nás nového?

Expozice ÚEB na Floře Olomouc 2017

Expozice ÚEB na Floře Olomouc 2017Expozice ÚEB na Floře Olomouc 2017Expozice ÚEB na Floře Olomouc 2017Expozice ÚEB na Floře Olomouc 2017Expozice ÚEB na Floře Olomouc 2017

Letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc přilákala na 30 000 návštěvníků. Mnoho z nich se zastavilo u stánku našeho ústavu, který prezentoval hlavně novou Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum.

Festival vědy 2017

Festival vědy, to je každoroční přírodovědná a technická laboratoř pod širým nebem, otevřená všem zvídavým návštěvníkům. V našem stanu budete moci proniknout do tajů rostlinné biologie.

Hledáme motivovaného VŠ pracovníka na pozici vědeckého/odborného asistenta v Laboratoři reprodukce rostlin

VŠ pozice na Ústavu experimentální botaniky AV ČR, v.v.i,
Rozvojová 263, Praha 6 Lysolaje
Hledáme motivovaného VŠ pracovníka na pozici vědeckého/odborného asistenta v Laboratoři reprodukce rostlin. Náplní je práce v oboru molekulární biologie rostlin, standardní i kvantitativní PCR, DNA hybridizace, křížení rostlin. Je vítán zájem o genomiku a bioinformatiku. Vhodné i pro čerstvého absolventa. Předpokládaný nástup 1. ledna 2018, na dobu 1 roku.

ČT24 o vakcínách z rostlin

Britští vědci vyvinuli novou vakcínu proti dětské obrně. Zajímavé je, že ji „pěstují“ v tabáku. Jak se to dělá, přiblížil divákům televizního programu ČT24 doktor Tomáš Moravec.

Zelení čističi vody

Ani moderní čistírny nedokážou zbavit odpadní vodu všech látek, které škodí přírodě nebo lidem. Velkým problémem poslední doby jsou například zbytky léčiv. Pomohou nám rostliny?