Mladí vyslanci vědy v našich laboratořích

účastníci projektu Junior Ambassadors of Science and Technology na návštěvě v laboratořích Ústavu experimentální botaniky AV ČR13. prosince 2011: Včera si náš ústav prohlédli vzácní hosté. Šlo o talentované žáky základních škol, účastníky projektu velvyslanectví USA a Akademie věd ČR. Vše natáčela Česká televize.

Velvyslanectví USA a Akademie věd České republiky se rozhodly společně podpořit zájem mladých lidí o vědu. Proto letos uskutečnily projekt Junior Ambassadors of Science and Technology (mladí vyslanci vědy a techniky).

Z celé České republiky bylo vybráno šest nadaných žáků osmých a devátých tříd. Ti včera přijeli se svými rodiči a učiteli do Prahy, kde je čekal zajímavý vědecký program.

Dopoledne navštívili laboratoře Ústavu experimentální botaniky, kde jsme jim ukázali, jak pracují dnešní biologové. Odpoledne se pak v sídle Akademie věd ČR zapojili do videokonference s astronautem Andrewem Feustelem, který s sebou vzal do kosmu populárního Krtečka.

O celé akci informovala Česká televize v hlavním zpravodajském pořadu Události. Reportáž si můžete přehrát z archívu nebo přečíst na webu ČT24. Prohlédněte si také fotografie na naší facebookové stránce.