Ústav navštívila předsedkyně Akademie věd ČR

   

V říjnu 2023 jsme na pražském pracovišti přivítali předsedkyni AV ČR profesorku Evu Zažímalovou s několika členy Akademické rady, vrcholného výkonného orgánu Akademie věd.

   

Profesorka Zažímalová systematicky navštěvuje všechny ústavy Akademie věd ČR, aby se přímo na místě seznámila s jejich fungováním, s jejich úspěchy i s problémy, které musí řešit.

Dvacátého října 2023 měla na programu dvě instituce z akademického areálu v Praze-Lysolajích: Ústav chemických procesů a náš Ústav experimentální botaniky (ÚEB). U nás je profesorka Zažímalová vlastně zčásti doma, protože byla dlouholetou vedoucí Laboratoře hormonálních regulací u rostlin a několik let také ředitelkou ústavu.

   

Paní předsedkyně a členové Akademické rady jednali v ÚEB s ředitelem doktorem Janem Martincem i dalšími zástupci vedení ústavu. Poté diskutovali s mladými vědci a vědkyněmi o podpoře začínajících badatelů a o dalších tématech souvisejících s jejich prací.

Nakonec si hosté prohlédli Laboratoř patofyziologie rostlin a seznámili se s činností naší šlechtitelské stanice, která úspěšně uvádí na světový trh nové odrůdy jabloně odolné proti některým vážným chorobám. Šlechtitelé připravili jako součást prezentace i ochutnávku plodů svých odrůd.

   

Zde je několik fotografií z návštěvy. Další snímky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.