Staň se mladým vědcem

Náš ústav od září 2019 do června 2020 pořádal již třetím rokem dětský kroužek, ve kterém se děti seznamovaly s rostlinnou biologií. Kroužek kladl velký důraz na to, aby si děti vše vyzkoušely a pochopily a zároveň se u toho i dobře bavily. Připravili jsme pro Vás krátkou fotoreportáž, co děti v průběhu tohoto školního roku dělaly.

Mezi základní laboratorní činnosti, které děti velmi bavily, patřilo měření objemů pomocí pipet a plnění špiček do krabiček.
  


Další oblíbenou laboratorní činností bylo drcení vzorků v třecích miskách s tloučkem.
   


Dalším šikovným pomocníkem mladých vědců byla lupa s wifi kamerou. Děti se na obrazovce dívají na krystaly kofeinu, které izolovaly ze zeleného čaje.

   


Děti jsme také učíli týmové práci, která je ve vědě velmi důležitá. Úkolem účastníků kroužku bylo vytvořit ve skupinách velký obraz zimního stromu.

   


V našich hodinách jsme rádi pracovali s rostlinnými materiály. Zde můžete vidět obraz vytvořený z materiálu sebraného v lese.

  


Letos jsme poprvé připravovali pravou marmeládu z citrusových plodů. A byla výborná. :-)

   


Mezi oblíbené podzimní činnosti patřilo vydlabávaní dýní.

   


Po vydlabání jsme vložili do dýní svíčku a výsledek byl super. :-)

   


Dětem během jsme během roku připravili různé soutěže. Zde poznávaly různé bylinky podle jejich vůně.

   


Když bylo pěkné počasí, byli jsme s dětmi rádi venku. Připravili jsme pro ně různé hry, zde je zachyceno poznávání kvetoucích rostlin.

  


Občas jsme také zavítali do oblasti chemie. Na obrázku je zachycena příprava oblíbených Faraonových hadů.

   


Na závěr školního roku jsme měli hodinu na přání. Letos vyhrála výroba zmrzliny pomocí tekutého dusíku. Výsledná zmrzlina byla osvěžující s jahodovou příchutí. :-)

   


Skupinová fotka dětí s diplomy, které dostaly na konci školního roku.